INFORMACJE
Jak informuje, jedna z najbardziej znanych i największych na świecie agencji prasowych Reuters - Air Berlin, druga co do wielkości linia lotnicza w Niemczech, rozpoczęła procedurę upadłościową po tym, jak kluczowy akcjonariusz Etihad Airways wycofał się z jej finansowania po kolejnych latach strat.
Reakcja rząd Niemiec była natychmiastowa. Berlin przyznał przewoźnikowi pożyczkę pomostową w wysokości 150 milionów euro, aby ten mógł utrzymać samoloty w powietrzu przez trzy miesiące i zabezpieczyć miejsca pracy swoich 7200 pracowników w Niemczech. Aktualnie trwają negocjacje w przejęciu części działalności Air Berlin przez niemieckiego przewoźnika Lufthansa. Do rozmów podobno włączył się też tani przewoźnik Easy Jet lecz jego rzecznik odmówił komentarza w tej sprawie.
Obecnie Airberlin przewozi ok. 80 tysięcy pasażerów dziennie.
Linia poinformowała o tym że wszystkie loty oferowane przez Airberlin będą odbywały się zgodnie z planem, rozkład lotów pozostaje niezmieniony a wszystkie rezerwacje pozostają aktualne.
O dziwo w dalszym ciągu można dokonywać rezerwacji w tych liniach...
Przypomnijmy, główny ruch Air Berlin odbywał się w Niemczech na takich lotniskach jak Berlin Tegel i Duesseldorf...


KONIEC AIR BERLIN ?
Niemiecka linia lotnicza Airberlin poinformowała dzisiaj o rozpoczęciu procedury upadłościowej. Głównym powodem takiej decyzji jest zaprzestanie finansowania przez Etihad Airways...
 
Twitter
Pinterest
Facebook
Współpraca
Instagram
Regulamin
Google+
YouTube
RSS
Newsletter
Kontakt
Oferta
O nas
Copyright help4travel.pl © 2016-2017. All rights reserved.