INFORMACJE
Jak informuje, jedna z najbardziej znanych i największych na świecie agencji informacyjnych BBC News, brytyjska linia lotnicza Monarch, piąta największa w Wielkiej Brytanii, specjalizująca się w wakacyjnych połączeniach lotniczych, wraz ze swoimi podległymi spółkami, ogłosiła dziś rano iż zaprzestaje działalności handlowej, a 300 000 przyszłych rezerwacji lotów wakacyjnych zostaje anulowne. Informację tą potwierdził Urząd Lotnictwa Cywilnego.

W chwili obecnej około 110 000 klientów jest obecnie za granicą a rząd Wielkiej Brytanii zwrócił się do CAA (Civil Aviation Authority - brytyjski odpowiednik Urzędu Lotnictwa Cywilnego) o wyczarterowanie ponad 30 samolotów w celu pomocy z powrotami pasażerów do kraju.

Monarch w chwili obecnej zatrudnia ponad 2000 osób i w ubiegłym roku zanotował stratę w wysokości 291 mln funtów. Z wcześniejszych rozmów przeprowadzonych pezez BBC z szefem linii lotniczej Monarch, Andrewem Swaffieldem, wynika, że główną przyczyną problemów finansowych linii lotniczych były napady terrorystyczne w Egipcie i Tunezji, a także załamanie się rynku w Turcji.
KONIEC MONARCH
Brytyjska linia lotnicza Monarch poinformowała dzisiaj o zakończeniu swojej działalności. Niestety pozostawiła na lodzie swoich klientów...
Komunikat Monarch Airlines          
 
Twitter
Pinterest
Facebook
Współpraca
Instagram
Regulamin
Google+
YouTube
RSS
Newsletter
Kontakt
Oferta
O nas
Copyright help4travel.pl © 2016-2017. All rights reserved.