TRANSFER Z LOTNISKA DO AGADIRU
Sposób I lotniskowe TAXI za 200 MAD /kurs

Najprostszym, lecz chyba najdroższym, sposobem dostania się z lotniska bezpośrednio pod wskazane miejsce w Agadirze (lub w jego okolice), np. do hotelu, jest przejazd lotniskową taksówką. Taksówki stoją bezpośrednio przed wyjściem z hali przylotów i są dobrze oznaczone (przeważnie koloru biało-żółtego, lecz bywają również inne kolory). Taksówki są 6-osobowe.
Kurs za przejazd jest ustalony przez władze Maroka i nie może on kosztować więcej niż
200 MAD (~80 PLN) w jedną stronę. Odległość z lotniska do centrum Agadiru wynosi ok. 26 km a czas przejazdu taksówką to ~30 min.

Taksówką możemy dostać się równie wygodnie w inne rejony Maroka. Poniżej oficjalne ceny za przejazd na trasie z lotniska w Agadirze w jedną stronę do miejscowości (w nawiasie szacunkowa cena PLN):

• Marrakesz lub Tan Tan - 1200 MAD  (480 PLN)
• Taroudant lub Tiznit -
450 MAD   (180 PLN)
• Tafraout -
900 MAD   (360 PLN)
• Taghazout -
300 MAD   (120 PLN)
• Mirlaft -
700 MAD   (280 PLN)
• Casablanca -
2200 MAD   (880 PLN)
• Essaouira -
1000 MAD    (400 PLN)
• Quarzazate  -
1800 MAD   (720 PLN)

Należy również wspomnieć iż taksówkarz może podnieść nam cenę za kurs o ~20 MAD (8 PLN) za każdy bagaż którego waga przekracza 20 kg. W praktyce nie jest to jednak stosowane.

TUTAJ znajdziesz dokładną lokalizację taksówek przed lotniskiem Al Massira

TUTAJ znajdziesz oficjalna stronę lotniska Al Massira wraz z informacją o aktualnej cenie taksówek [EN].

Zdjęcia poniżej: postój taksówek przed lotniskiem oraz oficjalny cennik za przejazd taksówkami z holu lotniska i postoju przed lotniskiem.
KILKA SPOSOBÓW DOSTANIA SIĘ Z LOTNISKA AL MASSIRA DO CENTRUM AGADIRU
Sposób II GRAND TAXI za 120~150 MAD /kurs

Kolejnym sposobem dostania się z lotniska bezpośrednio we wskazane miejsce w Agadirze (lub poza nim) jest przejazd taksówką Grand Taxi. Taksówki stoją poza terenem lotniska, tuż przy rondzie zjazdowym na lotnisko i niedaleko stacji paliw. Przeważnie są to stare Mercedesy 240E koloru niebieskiego lub biało-żółtego. Na postój należy przejść pieszo przez parkingi lotniskowe - cały czas prosto po wyjściu z hali przylotów - po prawej stronie będzie stacja paliw. Ostatnio zauważyć można zmianę na nowsze modele taksówek: Dacia Logan. Taksówki są przeważnie 6-osobowe i kurs liczony jest za komplet pasażerów.
Koszt za przejazd jest umowny. Im więcej będziecie się targować tym otrzymacie niższą cenę. Standardowa cena przejazdu to kwota ok.
120 - 150 MAD (48 - 60 PLN) w jedną stronę, czyli ~20  25 MAD za osobę. Odległość z lotniska do centrum Agadiru wynosi ok. 26 km a czas przejazdu taksówką to ~30 min.
Gdybyście chcieli jechać z Agadiru na lotnisko musicie się udać na centralną stację taksówek Grand Taxi (Gare de taxis Battoir Agadir) i stamtąd ruszyć w kierunku lotniska. Na główną stację taksówek w Agadirze dojedziecie z hotelu Petit Taxi (pomarańczowe małe miejskie taksówki) za ok.
5 - 15 MAD lub autobusem miejskim nr. 11, 97 i 98 za ok. 3,50 MAD.


TUTAJ znajdziesz lokalizację taksówek Grand Taxi przy lotnisku w Agadirze

TUTAJ znajdziesz lokalizację taksówek Grand taxi w Agadirze

Zdjęcia poniżej: rodzaje taksówek Grande Taxi stojących przed lotniskiem (przy rondzie)
przygotował: Admin
Aktualizacja: 20 czerwiec 2018
Sposób III GRANDE TAXI łączone za 15 MAD/os.

Następnym sposobem dostania się z lotniska Al Massira do centrum Agadiru jest przejazd łączony taksówką Grande Taxi. Podobnie jak w sposobie II musimy po wyjściu z hali przylotów udać się na zewnętrzny postój taksówek Grand Taxi (przy rondzie) i tam wsiąść do taksówki (niebieska lub biało-żółta) jadącej do miejscowości Inezgane (Inazkan) na centralną stację taksówek w Inezgane. Po dojeździe do Inezgane taksówkarz przekieruje Was do taksówki jadącej do Agadiru na główną stację taksówek Gare de taxis Battoir.

Cały przejazd będzie Was kosztował około 15 MAD (6 PLN) i będzie obejmował trasy przejazdu:

• lotnisko Al Massira (rondo) - Inezgane (główna stacja taksówek) ~10 MAD (4 PLN)
• Inezgane (główna stacja taksówek) - Agadir (główna stacja taksówek) ~
5 MAD (2 PLN)

Z głównej stacji Grand Taxi w Agadirze złapiecie tanią taksówkę Petit Taxi która za ~5 - 15 MAD (2- 6 PLN) zawiezie Was pod wskazany adres hotelu.


TUTAJ znajdziesz lokalizację taksówek Grand Taxi przy lotnisku w Agadirze

TUTAJ znajdziesz lokalizację taksówek Grand Taxi w Inezgane

TUTAJ znajdziesz lokalizację taksówek Grand taxi w Agadirze

Zdjęcia poniżej: nowa wersja taksówki Grande Taxi (Dacia Logan) stojąca przed lotniskiem oraz pomarańczowa Petit Taxi - taksówka miejska w Agadirze
Sposób IV komunikacja ALSA za 8 MAD /os.

Najtańszym sposobem dostania się z lotniska Al Massira do centrum Agadiru jest przejazd autobusami ALSA. Najtańszym, nie oznacza jednak najgorszym, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość gdyż w całym Maroku w praktyce nie funkcjonuje coś takiego jak godzinowy rozkład jazdy.
Podobnie i w tym sposobie transferu musimy po wyjściu z hali przylotów udać się poza obszar lotniska, w okolice ronda, przy którym to znajduje się przystanek komunikacji międzymiastowej ALSA. Z tego przystanku odchodzi jedyny autobus międzymiastowy
nr. 37 do Inezgane. Niestety brak jakiegokolwiek rozkładu jazdy. Dowiedzieliśmy się że autobusy odchodzą z tego przystanku co 20 - 70 minut (w zależości od pory dnia) a początkowym miejscem wyjazdu autobusu jest miejscowość Lagfifat. Bilet na tej trasie kosztuje 4,50 MAD (1,80 PLN) a dla miejscowej ludności 3,50 MAD. Po przyjeździe do Inezgane wysiadamy na końcowym przystanku Jihadia Souk Inezgane (bazar po lewej stronie) i na tym właśnie przystanku przesiadamy się do innego autobusu. Do centrum Agadiru kursują dwa autobusy: 98 i 97. Autobus 98 jest autobusem bezpośrednim a jego przystankiem końcowym w Agadirze jest port - czas przejazdu wynosi ok. 30 - 40 min. Natomiast autobus 97 kursuje przez pobliskie miejscowości a czas przejazdu wynosi nawet do 60 minut. Przejazd autobusami linii 97 i 98 kosztuje jednakowo  3,50 MAD (1,40 PLN). Autobusy kursują średnio co 40 - 45 minut. Oba te autobusy przejeżdżają przez główną (hotelową) cześć Agadiru, tak więc wygodnie można wysiąść na jednym z przystanków i dojść pieszo do hotelu.
Tak więc jeżeli chcecie zaoszczędzić musicie się uzbroić w marokańską cierpliwość.


Podsumowując, cały przejazd komunikacją ALSA będzie Was kosztował około 8 MAD (3,20 PLN) i będzie obejmował trasy przejazdu:

• przystanek lotnisko Al Massira (rondo) - Inezgane (ostatni przystanek Jihadia Souk Inezgane) ~4,50 MAD (1,80 PLN)
• Inezgane (pierwszy przystanek Jihadia Souk Inezgane) - Agadir (główna ulica Mohammeda V - część hotelowa - centrum aż do portu) ~
3,50 MAD (1,40 PLN)


TUTAJ znajdziesz lokalizację przystanku autobusu 37 przy lotnisku w Agadirze

TUTAJ znajdziesz lokalizację przystanku końcowego dla autobusu 37 i początkowego dla autobusów 97 i 98

TUTAJ znajdziesz lokalizację końcową dla autobusu 98

TUTAJ znajdziesz stronę przewoźnika ALSA [EN]

TUTAJ znajdziesz trasy poszczególnych autobusów w obrębie Agadiru


Zdjęcia poniżej: 1. przystanel autobusowy ALSA przy lotnisku   2. Autobus 37 z przystanku przy lotnisku   3. Bilet linii 37 z lotniska do Inezgane   4. Przystanek końcowy lini 37 w Inezgane  5. Autobus miejski linii 98 do Agadiru   6. Przystanek linii 98 w Inezgane    7. Bilet linii 98 z  Inezgane do Agadiru   8. Autobus miejski nr 97 z Inezgane do Agadiru.
 
Twitter
Pinterest
Facebook
Współpraca
Instagram
Regulamin
Google+
YouTube
RSS
Newsletter
Kontakt
Oferta
O nas
Copyright help4travel.pl © 2016-2018. All rights reserved.