CITYMAPPER
TWÓJ MOBILNY MIEJSKI PRZEWODNIK KOMUNIKACYJNY
CO TO JEST CITYMAPPER

Citymapper jest aplikacją (wersja na telefon lub tablet) i programem (na komputer) który w czasie rzeczywistym ułatwia nam poruszanie się po dużych miastach i aglomeracjach z wykorzystaniem zintegrowanego systemu komunikacji miejskiej. Zasada działania bardzo przypomina popularną w Polsce internetową wersję JakDojadę, jednak w przypadku Citymapper  funkcjonalność jest tu bardziej rozbudowana, wzbogacona nawet o punkty wanajmu rowerów.
JAK DZIAŁA CITYMAPEER

Citymapper łączy się bezpośrednio z internetem za pomocą wifi lub sieci komórkowej. Aplikacja i program posiadają bardzo prosty i wygodny interfejs dzięki któremu w łatwy sposób możemy określić swój cel podróży, lub wybrać jedną ze wcześniej zaplanowanych i zapisanych tras - wszystko to w czasie rzeczywistym. Wyniki wyszukiwania prezentowane są w bardzo szczegółowy sposób - otrzymujemy nie tylko plan trasy, ale także godziny odjazdów kolejnych środków transportu, dokładną pozycję przystanków, ceny biletów oraz informacje o ewentualnych opóźnieniach. Dodatkowo najnowsza wersja posiada wsparcie dla Apple Watch. Poniżej screeny programu ze stolicy Katalonii:
Dodatkowe funkcje aplikacji obejmują wyszukiwanie tras komunikacji miejskiej w pobliżu naszego położenia, informacje o działaniu np. linii metra, powiadomienia z oficjalnych kont przewoźników na portalach społecznościowych, a także możliwość udostępnienia naszej lokalizacji innym użytkownikom w celu ułatwienia spotkania. Aktualnie aplikacja działa w kilkudziesięciu miastach i aglomeracjach miejskich, przeważnie w europejskich stolicach, a także kilku miast w Azji i Amerykach. Niestety w programie i aplikacji brak polskiego akcentu - nie ma do wyboru żadnego polskiego miasta, a interfejs jest w języku angielskim, ale wierzymy że Citymapper jest w fazie rozwoju i  w najbliższym czasie zmieni się to.  Poniżej możemy zobaczyć jakich miast mapy są dostępne:
Citymapper to kompleksowa pomoc, jeśli chodzi o sposób poruszania się po mieście. Aplikacja posiada na bieżąco aktualizowane mapy linii komunikacyjnych oraz rozkłady jazdy metra, autobusów, tramwajów, pociągów i wielu innych środków transportu. Citymapper bez problemu wyliczy Ci trasę, poda, ile czasy spędzisz w podróży oraz pokaże na mapie różnego rodzaju ciekawe miejsca. Dzięki integracji z aplikacją Uber, bez problemu zamówisz też taksówkę, bezpiecznie i bez użycia gotówki. Citymapper bazuje na aktualnych informacjach na temat korków i innych utrudnień na drogach. Mając je na uwadze, tak zoptymalizuje Twoja trasę, byś miał więcej czasu na zwiedzanie. Poniżej screeny z aplikacji mobilnej Citymapper:
Polecamy aplikację i program Citymapper wszystkim osobom, które preferują wypady do europejskich stolic. Program jest idealny dla osób, które na własną rękę zwiedzają miasta i lubią samodzielnie decydować o punktach swoich wycieczek. Ten program z pewnością zaoszczędzi Wam dużo czsu i nerwów.

Poniżej linki do programu i aplikacji mobilnej:
internetowa strona Citymapper
Citymapper w sklepie Google Play
Citymapper w sklepie App Store
 
Twitter
Pinterest
Facebook
Współpraca
Instagram
Regulamin
Google+
YouTube
RSS
Newsletter
Kontakt
Oferta
O nas
Copyright help4travel.pl © 2016-2018. All rights reserved.