ODPRAWA ONLINE W PLL LOT
INSTRUKCJA KROK PO KROKU
Do odprawy online potrzebujemy numer rezerwacji (sześcioznakowy kod, który znajduje się na potwierdzeniu rezerwacji) lub numeru biletu elektronicznego. Dane te możemy znaleźć w wiadomości e-mail (może być ona również w tytule wiadomości), którą przewoźnik lub portal na którym zakupiliśmy lot, przesłał nam z potwierdzeniem rezerwacji. Do rejestracji będzie jeszcze potrzebne imie i nazwisko osoby na którą została wykonana rezerwacja biletów. Numer rezerwacji znajduje się pod hasłem "Booking Ref", natomiast numer biletu - "Ticket Number". Jeżeli brakuje tych danych na potwierdzeniu rezerwacji musimy skontaktować się ze sprzedawcą biletu.
Aby się odprawić online nie musimy rejestrować się na stronie PLL LOT. Odprawa online dostępna jest najwcześniej od 36 godzin przed planowanym lotem i zostaje zamknięta na 120 minut przed nim.

Poniżej znajdują się screeny odprawy dla komputerów stacjonarnych (strona lewa) i urządzeń mobilnych (strona prawa) na przykładowej trasie Wrocław - Tel Awiw - Wrocław.


KROK 1

Wchodzimy na stronę odprawy w PLL LOT: TUTAJ, następnie wybieramy destynację naszego lotu i wciskamy przycisk "odpraw się".
KROK 2

Po wciśnięciu przycisku "odpraw się" zostaniemy przeniesieni na kolejną strone na której będziemy mieli wybór w znalezieniu naszej rezerwacji:

• wg. numeru naszej rezerwacji, lub
• wg. naszego biletu elektronicznego

i według naszego wyboru będziemy kontynuować nasz proces odprawy poprzez wciśnięcie przycisku "identyfikuj".
KROK 3

Następnie wyświetli się informacja o pasażerach a obok status wyboru pasażerów do odprawy. Zaznaczamy wszystkich pasażerów których chcemy odprawić i przechodzimy dalej.
KROK 4

Zostaniemy przeniesieni do strony na której widnieje informacja jakich materiałów i przedmiotów nie będziemy mogli zabrać ze soba na pokład samolotu. Potwierdzamy ją i przechodzimy dalej.
KROK 5

W kolejnym kroku naszej odprawy będziemy mogli wybrać sobie miejsca w samolocie. W tym celu klikamy "zmień miejsce". Jeżeli nie zależy nam na konkretnym miejscu klikamy "potwierdź odprawę" wówczas system automatycznie przydzieli nam miejsce.
KROK 6

Po wybraniu opcji zmiany miejsca możemy za pomocą mapki wybrać interesujące nas miejsce. Dostepne miejsca oznaczone są na granatowo, brak wolnych miejsc oznaczony jest znakiem "x" (w naszym przykładzie w wersji na komputer zmieniliśmy miejsca z 22E i 22 F na 25 E i 25 F, w wersji mobilnej brak możliwości zmiany miejsc).
KROK 7

W następnym kroku jeszcze raz sprawdzamy wpisane dane (system może nas poprosić o potwierdzenie danych: obywatelstwo, numer paszportu, etc.) i jeżeli wszystko się zgadza klikamy "potwierdź odprawę".
KROK 8

Zostaliśmy właśnie odprawieni. Na tym etapie możemy wybrać formę dostarczenia kart pokładowych:

• odebrać karty e-mailem na naszą pocztę,
• bezpośrednio wydrukować nasze karty pokładowe (wersja tylko na komputer z podłączoną drukarką),
• odebrać karty pokładowe przez SMS (wersja na tylko komputer - wpisujemy w rubrykę numer naszego telefonu. System przesyła nam SMSem link który przekierowuje na stronę z nasza kartą pokładową),
• odebrać karty pokładowe na telefonie.

Po wybraniu sposobu dostarczenia kart pokładowych jeszcze raz klikamy przycisk " zakończ odprawę".
KROK 9

Po wciśnięciu przycisku "zakończ odprawę" w zalezności od wybranego sposobu dostarczenia karty system wysyła nam kartę pokładową i potwierdza jej dostarczenie. Klikamy jeszcze raz "zakończ odprawę".
KROK 10

I to wszystko. Jesteśmy odprawieni i posiadamy już nasze karty pokładowe. Teraz tylko czekamy na termin naszego lotu.
Warto podkreślić, że LOT zapewnia nam również inne formy odprawy, takie jak:

• automatyczna odprawa - gdzie na 24 godziny przed planowanym odlotem system odprawi Was automatycznie, a kartę pokładową wyśle na Wasz adres e-mail lub telefon komórkowy,
• na lotnisku w odprawie biletowo-bagażowej - od 23 do 2 godzin przed planowanym odlotem w zależności od destynacji połączenia lotniczego,
• na lotnisku w samoobsługowych kioskach LOT.

Więcej w tym temacie dowiecie się na stronie przewoźnika PLL_LOT                                                                                                                                                            przygotował: Admin
 
Twitter
Pinterest
Facebook
Współpraca
Instagram
Regulamin
Google+
YouTube
RSS
Newsletter
Kontakt
Oferta
O nas
Copyright help4travel.pl © 2016-2018. All rights reserved.