REZERWACJA BILETÓW W WIZZ AIR
INSTRUKCJA KROK PO KROKU
W tym artykule znajdziesz instrukcje nt. procesu rezerwacji biletów na stronie węgierskiego przewoźnika WizzAir.

Poniżej, krok po kroku pokażemy jak zarezerwować bilet (na przykładowej trasie Poznań - Londyn - Poznań) oraz zakupić członkostwo w Wizz Discount Club które obniża cenę zakupionych biletów lotniczych w WizzAir oraz daje nam późniejszą możliwość zakupów tańszych biletów (najtańsze za ok. 39 zł). Poniższy przykład stworzony został dla nowego użytkownika linii WizzAir

Jeżeli znasz już swoją destynację wejdź na stronę www.wizzair.com/pl-pl/, jeżeli jej nie znasz, możesz w wygodny sposób poszukać interesującego Cię lotu dzięki mapie, która znajdziesz TUTAJ. Znajdziesz tam również aktualne ceny dzięki którym będziesz miał wgląd na najbardziej atrakcyjne dla Ciebie terminy lotów. Jeżeli jesteś pewien że interesuje Cię loty na pokładach WizzAir możesz zarejestrować się na stronie tego przewoźnika. Ułatwi to późniejszy proces rezerwacji.

KROK 1

Wchodzimy na stronę linii lotniczych WizzAir: TUTAJ, następnie wybieramy destynację oraz zakres dat interesującego nas lotu (nasz przykład: trasa Poznań - Londyn Luton - Poznań, wylot 16 września 2017, powrót 17 września 2017 dla 2 osób dorosłych).
KROK 2

Wybraliśmy interesujący nas termin. Ukazały nam się dwie ceny lotów:

• cena 109 zł - jest to cena regularna,
• cena 64 zł - jest to cena dla członków Wizz Discount Clubu (którym możesz zostać i Ty)

Regularna cena biletów na tym etapie rezerwacji to 495 zł...
KROK 3

Oczywiście chcemy latać taniej i wybieramy tą tańszą opcję. Zaznaczamy wartość biletów za 64 zł. Zobaczycie za chwilę, że nawet wykupienie płatnego członkostwa w Wizz Discoutn Clubie w opcji dla 2 osób, będzie i tak bardziej opłacalne niż koszt regularnej ceny biletu w dwie strony.
Po wybraniu opcji biletów za 64 zł zauważamy że cena biletów zmieniła się z 495 zł na 216 zł. Została również automatycznie wyświetlona informacja z zaproszeniem do dołącznenia do klubu Wizz Discount Clubu...


Akceptujemy chęć przystąpienia do klubu WDC. Koszt ten wynosi 139 zł na rok w wersji STANDARD (nasz przykład) oraz 229 zł rocznie w wersji GRUPA. Członkostwo w WIZZ Discount Club dla GRUPY możemy wykupić na każdym etapie kolejnej rezerwacji. Opłata za usługę doliczy się do kwoty końcowej.

Należy tu wspomnieć, że w przykładzie zakupiona jest najtańsza taryfa BASIC która to jest najtańszą formą biletów w WizzAir. Taryfa ta jest niczym innym jak przelotem z punktu A do punktu B, z małym bagażem podręcznym o wymiarach maksymalnych 42 x 32 x 25 cm. System rezerwacji biletów WizzAir, w tej taryfie, sam wybierze nam losowo miejsce w samolocie, nie mamy tu również możliwości zmiany daty naszego lotu, będziemy musieli dokonać samodzielnie odprawy online  (na 48 godzin przed planowym lotem) oraz nie będziemy mieć pierwszeństwa w wejściu na pokład.

Jaką taryfa jest najlepsza? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Jeżeli Waszym priorytetem jest cena i głównie zależy wam na jak najtańszym locie, jesteście w stanie pomieścić się w bagażu podręcznym, nie zależy Wam na określonym miejscu w samolocie z odprawą dostępną na 2 dni przed planowanym lotem - to taryfa BASIC jest najbardziej optymalna.

Jeżeli jednak nie to możecie też wybrać (za dodatkową opłatą) inne taryfy:

Taryfa WIZZ GO która jest rozszerzoną wersją taryfy BASIC z tą różnicą że będziemy mieli możliwość bezpłatnego wyboru miejsca w samolocie (z wyłączeniem miejsc w pierwszym rzędzie oraz miejsc z dodatkową przestrzenią na nogi), przewózu  dużego bagażu podręcznego o wymiarach  56 x 45 x 25 cm, oraz możliwość bezpłatnego nadania i podróżowania z  23-kilogramowym bagażem rejestrowanym (na przykład walizką), którego maksymalne wymiary mogą wynosić 149 x 119 x 171 cm. Cena taryfy WIZZ GO jest zależna od trasy lotu.

Taryfa WIZZ PLUS jest najdroższym wyborem, który zawiera wszystkie możliwości jak w taryfie WIZZ GO. Dodatkowo bezpłatnie możemy wybrać miejsce do w samolocie spośród wszystkich dostępnych. Waga bagażu rejestrowanego wzrasta do maksymalnie 32 kg i dodatkowo możemy wnieść na pokład jeden mały przedmiot osobisty (40 x 30 x 18 cm). Nie musimy odprawiać się online, możemy zrobić to na lotnisku, będziemy mieć pierwszeństwo w wejściu na pokład przed innymi pasażerami, mamy możliwość skorzystania z Wizz Flex, czyli zmiany daty, czasu i trasy lotu online (bez opłaty za zmianę lotu) oraz bezpłatnego anulowania lub zmiany całej rezerwacji.
KROK 4

Po zaakceptowaniu chęci przystapienia do klubu WDC zostaniemy poproszeni o zarejestrowanie się do systemu WizzAir. Zostaniemy poproszeni o kilka danych osobowych. Następnie system automatycznie zaloguje nas do serwisu WizzAir.
KROK 5

Po zarejestrowaniu się zostaniemy spytani o osoby podróżujące z nami (wpisujemy dane osób) oraz o wybór miejsca w samolocie (usługa płatna).
KROK 6

W następnym kroku (w tryfie BASIC) system zapyta nas o dodatkowy bagaż (usługa płatna) oraz o dane do wystawienia rachunku (faktury).
KROK 7

Następnie zostaniemy poproszeni o potwierdzenie płatności. Są dwie metody płatności:

• karta bankowa (lub zwykła bankomatowa, karta kredytowa, karta pre-paidowa, etc.)
• konto bankowe

W naszym przypadku jest to zwykła karta bankomatowa (wydawana do rachunku bankowego ROR). W formularzu wpisujemy imię i nazwisko posiadacza, numer karty, datę ważności karty (podaną na karcie) oraz numer zabezpieczający CVV (trzycyfrowy kod wydrukowany na pasku podpisu na odwrocie karty), a następnie akceptujemy tranzakcję.
KROK 8

Po chwili otrzymujemy informację o naszym planie podróży z numerem potwierdzenia i statusem rezerwacji włącznie . Możemy zobaczyć szczegóły naszego lotu, dane osób podróżujących oraz podsumowanie transakcji. Na podany podczas procesu rejestracji adres e-mail, otrzymamy plan podróży zawierający indywidualny kod rezerwacji wraz z numerem lotu, datą i godziną odlotu, trasą  podróży oraz wysokość zapłaconej kwoty.
Warto podkreślić, że w chwili rezerwacji jesteśmy zalogowani do serwisu WizzAir i musimy pamiętać o wylogowaniu się. Należy również zapamiętać hasło do logowania, gdyż bedzie ono potrzebne do późniejszego procesu odprawy online. O odprawach w WizzAir mozesz dowiedzieć się w naszych innych artykułach w zakładce "porady".


Więcej w temacie rezerwacji lotów dowiecie się na stronie przewoźnika WIZZ AIR                                                                                                                                                            przygotował: Admin
 
Twitter
Pinterest
Facebook
Współpraca
Instagram
Regulamin
Google+
YouTube
RSS
Newsletter
Kontakt
Oferta
O nas
Copyright help4travel.pl © 2016-2018. All rights reserved.